Warning: Use of undefined constant RICHTEXT - assumed 'RICHTEXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ahola333/ftp/sibsi/wp-content/sp-resources/forum-plugins/syntax-highlighting/sp-syntax-plugin.php on line 182

Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Kwestie Techniczne | Forum ErroS

A A A

— Forum Scope —
Start typing a member's name above and it will auto-complete

— Match —

— Forum Options —

Min search length: 3 characters / Max search length: 84 characters

Lost password?
cmaciemna
Nowy Wygląd Forum
- Related Tags
RSS
Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
702 Posts
(Offline)
1
13 września 2016 - 16:09

Hej!
Jak zapewne zauważyliście zmieniłem wygląd forum. Czy na lepsze? Nie wiem... Mam nadzieję, że forum stało się bardziej klarowne. Jednak ciekaw jestem Waszych wniosków w tej kwestii.

Czy bardziej podoba Wam się ta wersja czy też powinniśmy wrócić do starego wyglądu? Proszę o odpowiedzi w temacie.

Pozdrawiam

Wasz Admin

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Avatar
Nebthotep

Badacz
87 Posts
(Offline)
2
13 września 2016 - 18:24

Forum jest przejrzyste może w formie to fakt, lecz tamto było ładne, a to boli swoim niedograniem do tematu użytego na całości strony (co do przejrzystości i poruszania się, to już zdążyłam się co prawda przyzwyczaić do starego forum, więc dobrze się tam już odnajdowałam) i zbytnią prostotą. Te kolory w porównaniu do wcześniejszego wyglądu forum, rażą w oczy. Póki co przykładam swoją opinię do powrotu do dawnego wyglądu, bo był elegancki i bardzo pasował do tematów związanych ze sztuką. No i oczywiście - był mroczny.

A i jeszcze jedna dziwna rzecz... ramka od posta nachodzi na awatar i wygląda to niezbyt estetycznie.

Bdw. czy nie da się usunąć tego czegoś, co każe przeciągnąć ikonkę nożyczek, ołówka itd. do kółka, aby umieścić posta? Już któryś raz sprawia to pewien problem, bo jak przesuwam tą ikonę, to mi cała strona zjeżdża w dół i nie mogę jej umieścić w kołku, a wtedy oczywiście i posta nie da się wkleić. Może to nie jest wielka rzecz, ale czasem nie działała sprawnie...

Użytkownik: Nebthotep dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Fobetor


Znawca
121 Posts
(Offline)
3
13 września 2016 - 23:38

Hmm przyznam się że poprzedni wygląd forum również bardziej mnie urzekł, czy to moje przyzwyczajenie. Sam nie do końca się jeszcze w tym nowym odnalazłem. Zmiany zawsze są trudne i nie kminie jeszcze wszystkiego. Fakt wygląda bardziej czytelnie. Jednak sam uważam, że poprzednia wersja była bardziej klimatyczna.

Użytkownik: Fobetor dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Liquid Fire


Myśliciel
112 Posts
(Offline)
4
14 września 2016 - 01:26

Hell'o!

Wnoszę o tydzień lub dwa testów nowego layout'u. Zobaczmy jak nam będzie się korzystać z forum kiedy już trochę przywykniemy do nowego wyglądu. Myślę, że wtedy nasze opinie będą bardziej wyważone.

Osobiście brakuje mi głębokiego, czarnego koloru. Mówiłem już o tym Sigilowi, ale niestety nowy "wzorzec" nie pozwala go ustawić jako tło ;/

PS. Czy czcionka w której wyświetlają się posty to Times New Roman? Sam w sobie to ładny krój pisma, ale dla mnie straszliwie oklepany.

Użytkownik: Liquid Fire dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Apsara


Znawca
259 Posts
(Offline)
5
14 września 2016 - 07:51

Jestem za starym wyglądem forum, albo dopracowaniem nowego. Fioletowy z czerwonym się gryzą, więc albo zrezygnowałabym z czerwonego na rzecz fioletowego, albo zrezygnowała z fioletowego.

Co do czcionek to rzeczywiści można by wymienić Times New Roman. Od góry strony widać 4 rodzaje czcionek, zmniejszyłabym ich liczbę i dopasowała do siebie.

Użytkownik: Apsara dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Rivers of Hel


Znawca
153 Posts
(Offline)
6
14 września 2016 - 10:35

Co do samych kolorów to całkiem ciekawe zestawienie, lecz fioletowy jest bardzo słabo widoczny na czarnym tle.

Czcionka troszkę dziwna, jakby za grzeczna. Choć bardziej przejrzysta i czytelna ze względu na wielkość i odstępy.
Zróżnicowanie wielkości czcionki w postach i w menu forum jest na plus- również poprawia czytelność.

I awatary faktycznie źle wyglądają nie w formie kwadratu (i zachodzące na text).

Co do kwestii testu na bycie robotem (lub nie) z tego co sprawdziłam nie trzeba tego zrobić, by opublikować posta. Bo też mi nie szło z tymi nożyczkami.

Póki co uczucia co do wyglądu nowego forum mam mieszane, choć po kilku poprawkach może być ok.

Użytkownik: Rivers of Hel dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
702 Posts
(Offline)
7
14 września 2016 - 13:58

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi i wnioski. Wiele z nich było dla mnie istotną wskazówką odnośnie tego, co poprawić.

Problem z awatarami rozwiązałem. Nic już nie nachodzi na nie.

Czcionkę zmieniłem - choć nieco rozbawiła mnie uwaga o zmniejszeniu liczby czcionek. Chciałbym mieć takie możliwości... Jednakże ja mogę wpisać jedynie rodzinę czcionek, a lay sam ustawia ile z nich używa i gdzie. Nic więcej nie poradzę. wink_png

Kwestia wyświetlania i kolorów jest zależna od możliwości Waszych monitorów - dlatego niektórzy uważają, że kolory są za wyraźne a inni, że za ciemne. Przyciemniłem je nieco wczoraj, jednak u mnie wciąż są wyraźne, choć nie gryzą w oczy. Poprawcie jasność i kontrast w monitorze i powinno być lepiej. Ja niestety nie odpowiadam za takie szczegóły.

Podoba mi się kilka opcji w tym layu: zintegrowany pasek z postami (a dla mnie także z opcjami admina) ułatwia wiele. Odnośniki do stron użytkowników oraz ładnie napisana ścieżka dostępu (wkurzało mnie zawsze to drzewko) to kolejny plus. Istotna jest także klarowność forum (np. możliwość zmiany do koloru co drugiego paska działów).

Nie podoba mi się: wypisanie tagów jako oddzielnych słów, brak możliwości edycji wielu elementów graficznych (myślałem że będzie można to zrobić - a nie można, choć w poprzednim layu nie mogłem zmienić zupełnie nic) oraz edytor któremu nie działa podgląd i który wyświetla kolory inaczej niż wyglądają na forum.

Na razie pozostawię tą opcję na tydzień - dwa. Bowiem argument "przyzwyczaiłem się do starego wyglądu" do mnie nie trafia i nie stanowi żadną miarą o funkcjonalności tej wersji. Pozwolę więc Wam się przyzwyczaić do nowego. Jeśli po tym czasie nadal będą istotne uwagi krytyczne dotyczące kolorystyki, spróbuję zmienić ją. Być może dostosować bardziej do kolorystyki strony głównej... Na razie wybrałem fiolet z uwagi na ikonki działów (które są fioletowe). Elementy czerwone są tu na tyle nieliczne, że właściwie nie są istotne. Jeśli ten styl miałby się utrzymać mogę zmienić kolory obrazków dla grup na fioletowe - to nie problem. Na razie tylko nie chcę tego robić z uwagi na to, że jest to wersja testowa.

Mimo wszystko jeśli macie jakieś dalsze uwagi to piszcie. Niektóre problemy postaram się rozwiązać od razu - co do innych, poczekam trochę i zobaczę, czy nie jest to kwestia przyzwyczajenia. Niemniej biorę pod uwagę głos każdego użytkownika. Forum jest dla Was i przede wszystkim Wy macie się czuć tu dobrze. meaw_png

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Avatar
Pan Potworek


Badacz
16 Posts
(Offline)
8
14 września 2016 - 18:36

Hej!
Mi się ta kolorystyka podoba. Poprzedni motyw (żółto czarny) też był w porządku. Jak dla mnie może zostać.

Użytkownik: Pan Potworek dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Voodoochild


Znawca
156 Posts
(Offline)
9
15 września 2016 - 00:15

Poprzedni wygląd forum był bardziej elegancki ale też mniej czytelny,zlewający się ze sobą, ten jest odrobinę bardziej kanciasty z wyglądu ale jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza. Wraz ze zmianą wyglądu zmienił się też pasek opcji tworzenia tekstu na bardziej komfortowy więc tym bardziej nie mam nic przeciwko.

Użytkownik: Voodoochild dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Apsara


Znawca
259 Posts
(Offline)
10
15 września 2016 - 09:47

Kolory wyglądają znacznie lepiej. Mam tylko jedną uwagę. Tekst postu czyta się trochę trudniej. Tło jest szare a litery dosyć ciemne. Przy zmęczonym wzroku po pracy, efekt był taki że musiałam wciskać nos w ekran żeby przeczytać dłuższego posta.

Użytkownik: Apsara dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Corvus


Myśliciel
106 Posts
(Offline)
11
15 września 2016 - 10:57

Ten layout zdecydowanie nie jest daltonist friendly 😉

Opisy działów są jak dla mnie trochę zbyt mało czytelne (pomijam kolor czcionki).

Zbyt dużo kontrastujących ze sobą kolorów i nie wiem na czym skupić wzrok (czy wspomniałem już, że jestem daltonistą?).

Osobiście jestem za starym wyglądem, jest bardziej przejrzysty i elegancki. Ale może faktycznie to kwestia przyzwyczajenia i po prostu potrzebuję czasu, by się przestawić.

A żeby było zabawniej, napisy "Użytkownicy dziękują..." zobaczyłem dopiero po dłuższej chwili 😀

I nowe przyciski "Subscribe", "add reply" to tragedia, ledwo zauważyłem, że to nie zwykły tekst :/

Użytkownik: Corvus dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
702 Posts
(Offline)
12
15 września 2016 - 11:33

@Apsara - to już chyba zależy, jak sadzę od preferencji osobistych. Ja np gdy mam zmęczony wzrok muszę czytać na ciemnym tle, bo inaczej niewiele widzę. Więc może to kwestia przyzwyczajenia? Natomiast w takiej sytuacji polecam skorzystać z narzędzia w prawym górnym rogu forum, które powiększa czcionkę i ułatwia czytanie. wink_png
Poza tym i tak nie mam możliwości ustawienia koloru tła w postach. Lay robi to sam.

@Corvus - wiele elementów, które wymieniasz jako wady (np subtelność pasków i przycisków) dla mnie stanowi zalety przemawiające za wyborem tego laya. Uważam, że pod tym kontem jest on o wiele lepszy i podejrzewam, że Twoje problemy wynikają z przyzwyczajenia do starego, gdzie wszystko wedle mnie było o wiele gorzej skonstruowane. Poza tym jeśli chodzi o barwy - ta wersja ma mniej kontrastujących kolorów niż poprzednia. Czarny i żółty pod względem kontrastu jest mocniejszy niż złotawy z szarym. Zaś fiolet z czernią się dopełniają, a nie kontrastują. Reszta to sprawa nie dogranych dodatków (np. pomarańczowy pasek rang) - ale to po prostu kwestia czasu. Zapewne zmienimy to później by dopasować do szaty graficznej całości. To tak odnośnie samych barw. Możliwe jednak, że widzisz to nieco inaczej. Ale na to już niewiele mogę pomóc.

Mimo to, mając na uwadze Wasze opinie, zwiększyłem nieco czcionkę. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem.

Co do elegancji wspomnianej przez @Voodoochild - wszystko rozbija się o ramki, których tu mi niestety brakuje. A tego mi akurat szkoda, bo dawałoby to naprawdę wiele ciekawych opcji ustawienia kolorów.

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Avatar
CryptCrawler


Myśliciel
47 Posts
(Offline)
13
16 września 2016 - 19:43

Mam wrażenie, że obecny wygląd forum jest chyba bardziej przyjazny dla oczu czytelnika. Kolorystyka jest fajna ale jak dla mnie „gryzie się” to znaczy mamy opis danego działu i dużo fioletu i zaraz pod tym czerń – jakoś to wygląda tak niedopasowanie… Może by dać pasek (ten ze słowami forum, topics i last post) na inny kolor np. #990033 ?

Użytkownik: CryptCrawler dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream

"Każdy z nas jest krwawą księgą. Gdziekolwiek się nas otworzy, jesteśmy czerwoni."

Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
702 Posts
(Offline)
14
17 września 2016 - 10:39

@Madghoul dziękuję za uwagi i przemyślenia - naprawdę nie chcesz wiedzieć, jak w kontekście tych innych kolorów wypadłby #990033... Tak szczerze to byłby potwornie różowy i oczojebny. Myślę, że by Cię to nieźle zaskoczyło - ale tutaj można umieszczać tylko mocno złamane kolory. Na tle czerni i szarości one i tak wychodzą bardzo nasycone. Np barwą główna fioletu jest: #100214. Sprawdź go sobie w jakimś programie i zdziwisz się, jak bardzo ten odcień jest ciemny.

Poza tym przepraszam ale czerń z fioletem się dopełnia, a nie gryzie. faill_png Chyba, że to już kwestia odbioru osobistego. wink_png

Na razie ten schemat kolorów zostanie: obie osoby zajmujące się grafiką, @Zin-Carla i @Liquid Fire uważają, że jest dobry. Ja też tak uważam, choć Wasze uwagi z pewnością pomogły dobrać odcienie. Zważcie na to, że gdy czytacie posty w tym topiku, wiele wcześniejszych pisanych było gdy barwy były inne, o wiele bardziej kontrastujące ze sobą i gorzej dopasowane. Zmieniłem to już i jak dla mnie problemu nie ma - chyba, że wynika on ze źle skalibrowanego monitora. Tak uwagi niektórych użytkowników, znajdujące się na początku dyskusji w tym momencie nie są już aktualne.

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Avatar
15
17 września 2016 - 12:36

A mnie się podoba. Jest naprawdę dobre jak się siedzi po ciemku, bo nie bije po oczach. Z początku miałem problem z odczytaniem niektórych rzeczy, ale wystarczyło ciut podbić jasność monitora i nie mam żadnych problemów. Czytelne i przejrzyste. Jest ok.

Użytkownik: guest dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Lightstorm


Myśliciel
37 Posts
(Offline)
16
18 września 2016 - 21:11

Obecny wygląd jest bardzo dobry. Nie tylko ze względu na dobór kolorów, ale także na rodzaj layout'u. Pracuję sporo przy komputerach i wiem jak dobrze dobrane są elementy pracy na danej stronie. Z tego co wiem jesteśmy w fali trendu, jaki istnieje w necie i nowoczesne fora tak wyglądają. Są proste i przejrzyste. Bez ramek i dużych przycisków. Wygląd powinien być bardziej klasyczny i taki właśnie mamy. Jak mój poprzednik słusznie zauważył, forum ma ciemniejsze kolory. I słusznie, bo większość osób siedzi na necie w nocy.

Tak więc tylko pogratulować naszemu Adminowi.

Design Rulezz. want_png

Użytkownik: Lightstorm dziękuje za przydatne informacje!:

Sigil of Scream
Avatar
Rivers of Hel


Znawca
153 Posts
(Offline)
17
19 września 2016 - 11:46

A co z awatarami? Bo z tego co widzę dalej są ucięte...

Avatar
Rivers of Hel


Znawca
153 Posts
(Offline)
18
19 września 2016 - 11:51

Thank zamiast "lajków" jak na fejsbuku. Ciekawe rozwiązanie:)

Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
702 Posts
(Offline)
19
19 września 2016 - 14:30

@Rivers of Hel, nie są ucięte - obecnie strona je zmniejsza do podanego przeze mnie rozmiaru i jest ok. Wiem jednak, że jakaś wyszukiwarka nie obsługuje tego motywu i nadal niestety widać je tam w wersji zbyt dużej. No ale to już wina oprogramowania na czyimś komputerze a nie moja i niewiele niestety poradzę na to, mimo najlepszych chęci. wink_png

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Forum Timezone: Europe/Warsaw
All RSS Show Stats

Administrators:
Sigil of Scream

Moderators:
Zin-Carla
Apsara

Top Posters:

Azag: 254

Voodoochild: 156

Rivers of Hel: 153

Newest Members:

Goblin

Czarny Wilk

Ruby_Lynx

Forum Stats:

Groups: 3

Forums: 73

Topics: 444

Posts: 2469

 

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 23

Moderators: 2

Admins: 1

Most Users Ever Online: 89

Currently Online:
2 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Members Birthdays
Today: None
Upcoming: None
    
21 odwiedzających teraz
1 gości, 20 bots, 0 członków
Cały czas: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 05:59 am
Ten miesiąc: 28 o godz. 09-15-2021 08:54 pm
Ten rok: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm