Warning: Use of undefined constant RICHTEXT - assumed 'RICHTEXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ahola333/ftp/sibsi/wp-content/sp-resources/forum-plugins/syntax-highlighting/sp-syntax-plugin.php on line 182

Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Porady Techniczne | Forum ErroS

A A A

— Forum Scope —
Start typing a member's name above and it will auto-complete

— Match —

— Forum Options —

Min search length: 3 characters / Max search length: 84 characters

Lost password?
cmaciemna
O metalowym gitarowaniu.
- Related Tags
RSS
Topic Rating: 0 (0 votes) 
Avatar
Pan Potworek


Badacz
16 Posts
(Offline)
1
1 listopada 2015 - 13:27
0

Trudno pisać o poradach bez konkretnych pytań. Niemniej poniższy materiał myślę, że jest na tyle ogólny, że każdemu początkującemu gitarzyście da do myślenia:

W poniższym temacie zachęcam do dzielenia się podobnymi materiałami. Ogólnymi i prostymi w odbiorze, dotyczącymi istotnych kwestii.

Od siebie dodam, że jeżeli grasz na gitarze i nie podoba ci się brzmienie twojego przesteru nie martw się, nie jesteś dziwolągiem. Kiepskie brzmienie przesteru doskwiera wielu gitarzystom i trudno na to zaradzić. Jeżeli więc ktoś znalazł pewny sposób na to aby uporać się z tą bolączką, proszę o sugestie.

Osobiście w celu poprawy przesterowego brzmienia używam Tube Screamera ustawionego na minimalny distortion i wysoki tone. Jest na tyle delikatny, że na czystym kanale da się na tym pograć - daje dobrą dynamikę przy grubszych strunach - i sprawia, że nawet średnia kostka brzmi znacznie lepiej.

Avatar
Azag


Znawca
255 Posts
(Offline)
2
13 grudnia 2015 - 13:51
0

Z tym.... kiepskim, że się tak wyrażę żeby nie przeklinać, brzmieniem przesteru kłopoty miałem zawsze. Po wielu podejściach mogę powiedzieć, że:

1. najlepiej jest posłuchać rady pana z filmiku powyżej odnośnie gainu i mids'ów, jako uniwersalnego remedium
2. pamiętać o odpowiednim ustawieniu każdego instrumentu w miksie, tak żeby częstotliwości się nie pokrywały (o czym pan z filmiku również wspominał) - w czym pomoże korekcja graficzna
3. pamiętać, że "nawet Kerry King ze Slayer'a wie, że podbicie mids'ów sprawi, że twoja gitara przebije się i będzie słyszalna" ;D
4. nie ma sensu nagrywać w układzie gitara > przester > wejście liniowe; wejście liniowe ssie, przester staje się jeszcze bardziej nijaki, płaski i tandetny; piec nie jest tylko dodatkiem do gitary elektrycznej ale po prostu kolejnym instrumentem dodającym swoje harmoniczne, a więc wzbogacającym brzmienie; także jeśli nagrywanie to tylko gitara > przester > piec > mikrofon > wzmacniacz/interfejs > wejście liniowe. Może to i truizmy ale gdyby mi to kiedyś ktoś wytłumaczył na początku zaoszczędził bym sporo czasu i bólu dupy 😉 tak więc kolejny punkt:
5. poczytać, popytać, czyli zainteresować się tematem; najszybszą opcją dotarcia do konkretów jest chyba obecnie Youtube, bo na forach opinii jest tyle ile użytkowników i zamiast konkretów dostaje się nie raz odpowiedzi zupełnie nieadekwatne do pytania 😉

Aha, jeśli o wybór przesteru chodzi warto też posłuchać dem różnych kostek. I poświęcić na to też trochę więcej czasu, nawet dwa czy więcej dni. Coś co na pierwszy rzut ucha (?) wydaje się w porządku, drugiego dnia może brzmieć już subiektywnie inaczej i wcale nie pasować nam już aż tak bardzo.

Może warto by wymienić też tutaj spostrzeżenia odnośnie konkretnych modeli kostek??

Forum Timezone: Europe/Warsaw
All RSS Show Stats

Administrators:
Sigil of Scream

Moderators:
Zin-Carla
Apsara

Top Posters:

Azag: 255

Hexer: 159

Voodoochild: 156

Newest Members:

Luna

Goblin

Czarny Wilk

Forum Stats:

Groups: 3

Forums: 73

Topics: 451

Posts: 2571

 

Member Stats:

Guest Posters: 1

Members: 23

Moderators: 2

Admins: 1

Most Users Ever Online: 89

Currently Online:
1 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Members Birthdays
Today: None
Upcoming: None
    
22 odwiedzających teraz
0 gości, 22 bots, 0 członków
Cały czas: 155 o godz. 01-21-2022 02:02 pm
Najwięcej dzisiaj: 30 o godz. 05:45 am
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-06-2022 10:06 pm
Ten rok: 155 o godz. 01-21-2022 02:02 pm