Warning: Use of undefined constant RICHTEXT - assumed 'RICHTEXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ahola333/ftp/sibsi/wp-content/sp-resources/forum-plugins/syntax-highlighting/sp-syntax-plugin.php on line 182

Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Próby Literackie | Forum ErroS

A A A

— Forum Scope —
Start typing a member's name above and it will auto-complete

— Match —

— Forum Options —

Min search length: 3 characters / Max search length: 84 characters

Lost password?
cmaciemna
"Beszczelny"
RSS
Topic Rating: 0 (0 votes) 
Avatar
Hexer


Myśliciel
143 Posts
(Offline)
1
16 października 2020 - 11:54
0

"Beszczelny"

Celowo w cudzysłowie bo z błędem. Dlaczego z błędem ? Bo mam dysleksje. A jakie to ma znaczenie ? No skoro to czytasz, to ma 🙂

Określiłem się. W końcu i nareszcie. Szukałem określenia siebie, które nie dopierdoli nikomu, a przede wszystkim mi.
Taki win win dla wszystkich. I znalazłem. "Beszczelny".

Jestem bezczelnie inteligentny.

I weź się do tego przyczep, lub przypierdol, bo jedni wolą tak a inni tak. No nie ma jak, bo niby co to oznacza. No niby mogę Cię zaburzyć, ale czym tak naprawdę. Masz pomysł daj mi znać. Chętnie się przyjrzę i ustosunkuje sam dla siebie.

Poznałem kiedyś piękną kobietę. Bezczelnie piękną. Aż wręcz tak idealnie, że przesadnie ale nie można się przyczepić do ideału. Do tego stopnia, moim zdaniem, że gdyby Watykan chciał namalować obraz matki Chrystusa to cały świat byłby jednomyślny. A jak ją znam to zrobiłaby coś na kształt Buhahahaha.

A jakby mnie ktoś pytał o zdanie też bym tak zareagował tylko z innych powodów. Ona ze skromności, a ja bo uważam, że nie matką , a żoną. Tylko facet (bo był facetem) przestrzelił o 2000 lat.

Skoro nawet on popełnił błąd, to ja chyba też mogę. A co do tej przepięknej kobiety... Czy to jej wina, że jest bezczelnie piękna i choćbym chciał to nie poradzę ma to.

Trzeba się w końcu pogodzić z tym jak jest.

Bo ile można siebie nie znać, a ile nie lubić. I po co.

Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
702 Posts
(Offline)
2
16 października 2020 - 12:17
0

Tak sobie widzę, że to co piszesz ewoluuje coraz bardziej od sztuki ku jakimś osobistym przemyśleniom. Bo tutaj to właściwie nie wiem, czy to jest fragment jakiegoś pamiętnika, czy luźny zestaw myśli, czy cokolwiek? Na pewno znów warto poprawić interpunkcję, bo kiepskie jej użycie w tekście, gdzie autor przedstawia siebie jako wzór inteligencji, sprawia, że całość staje się dość samowywrotna. 😉

Poza tym naprawdę nie wiem, co miałbym napisać więcej. Trudno mi to uznać za sztukę, więc próba większej analizy nie ma sensu.

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Avatar
Hexer


Myśliciel
143 Posts
(Offline)
3
19 października 2020 - 23:44
0

To coś w rodzaju retrospekcji, połączenia kilki pętli, wzmianka o dysleksji ma usprawiedliwić interpunkcję, by oczyścić przekaz. A tak naprawdę to Pewnego rodzaju punkt referencyjny. Miejsce do którego za jakiś czas wrócę. Jednak będę się konfrontował z tym iż wracam do myśli wyrażonej publicznie. Samo wyrażenie się w taki sposób, dla mnie osobiście jest aktem odwagi. Mojej własnej, z mojej aktualnej na czas pisania tego perspektywy. To za razem próba określenia rzeczywistości, w której gubię się jak rozbitek na oceanie. Mam potrzebę wyrażenia siebie, a umiem tak jak umiem teraz. Za rok będę pisał o wiele lepsze rzeczy, o ile będę pisał. A bez tego nie poszedłbym dalej. Nawet jak to upadek, a nie wzlot, to ja potrzebuję tak upaść. A że jest ku temu przestrzeń, to się wyrażam. 🙂

Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
702 Posts
(Offline)
4
20 października 2020 - 16:39
0

OK, tylko że w mojej interpretacji, poprawne używanie interpunkcji jest dowodem inteligencji właśnie. Więc sam odpowiedz sobie jak czytelnik odbiera jego brak. I nie pomoże tutaj jakieś takie mętne mydlenie oczu, bo tak się odbiera te wywody w tekście. Co więcej jak dla mnie część pierwsza (osobistego wywodu) nie ma połączenia za bardzo z drugą - jedynie na zasadzie jakiegoś luźnego skojarzenia. A druga jest tak mętna, nieczytelna i zawoalowana, że trudno jest ją zrozumieć, a do tego jest mało ciekawa. Jeśli chcesz pisać tak, by inni Cię czytali to musisz chcieć w nich wzbudzić jakieś emocje, coś im przekazać. Bo tutaj to ty głownie bawisz się swoimi emocjami, i ok - jakby to był brudnopis albo pamiętnik to wszystko byłoby w porządku. Ale ty to publikujesz, prawda? Więc komuś pokazujesz i siłą rzeczy wystawiasz się na ocenę innych. Opisuję Ci więc jak to wygląda z punktu widzenia mojego odbioru. Pisząc bowiem ma się jedynie własną perspektywę, a trzeba się nauczyć ją przełamywać i spojrzeć na swój tekst też z boku.

Poza tym to jest dział "Próby literackie" a nie "pisanie terapeutyczne" - więc odnoszę się do tekstu jak do próby literackiej i w ten sposób go oceniam, a nie przez pryzmat osobistego katharsis.

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Forum Timezone: Europe/Warsaw
All RSS Show Stats

Administrators:
Sigil of Scream

Moderators:
Zin-Carla
Apsara

Top Posters:

Azag: 254

Voodoochild: 156

Rivers of Hel: 153

Newest Members:

Goblin

Czarny Wilk

Ruby_Lynx

Forum Stats:

Groups: 3

Forums: 73

Topics: 444

Posts: 2469

 

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 23

Moderators: 2

Admins: 1

Most Users Ever Online: 89

Currently Online:
1 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Members Birthdays
Today: None
Upcoming: None
    
17 odwiedzających teraz
0 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 05:59 am
Ten miesiąc: 28 o godz. 09-15-2021 08:54 pm
Ten rok: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm