Warning: Use of undefined constant RICHTEXT - assumed 'RICHTEXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ahola333/ftp/sibsi/wp-content/sp-resources/forum-plugins/syntax-highlighting/sp-syntax-plugin.php on line 182

Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Próby Literackie | Forum ErroS

A A A

— Forum Scope —
Start typing a member's name above and it will auto-complete

— Match —

— Forum Options —

Min search length: 3 characters / Max search length: 84 characters

Lost password?
cmaciemna
Depresja - Poczucie ważności.
RSS
Topic Rating: 0 (0 votes) 
Avatar
Hexer


Myśliciel
143 Posts
(Offline)
1
18 sierpnia 2020 - 21:07
0

Depresja - Poczucie ważności.

Teraz już wiem, że jedną z rzeczy, które silnie trzymały mnie w stanie depresji, był fakt, że nic nie znaczę.

Dlaczego napisałem fakt, a nie poczucie? A to ciekawe prawda ? Bo dla kogoś w depresji to poczucie jest faktem. To stan oczywisty, tak po prostu jest. Mam dwie ręce, dwie nogi, nic nie znaczę, mam też oczy i nos.

To po czasie stało się niewidoczne. Napierdalało, bo bolało to mało powiedziane. Napierdalało i nie dawało spokoju. Bo jak wiesz, że nic nie znaczysz, to co tak naprawdę ma sens ?

Wtedy depresja to już nie choroba, a wyjście z sytuacji, bo jak inaczej żyć z taką wiedzą i świadomością. Żeby nie zwariować albo się nie zabić, trzeba w coś uciec. Większość dzieciaków w alkohol sek czy narkotyki nie może. Bo dla 5 czy 10-latka to raczej nie wykonalne, bo nawet tego nie rozumie. To, co można zrobić. Zamknąć się w swojej bezpiecznej przestrzeni, tak pustej, że nie czuć tego, że nie ma się znaczenia.

Z czasem człowiek przyzwyczaja się do tego tak bardzo, że staję się to po prostu codziennością.

Wiele osób maskuje to agresją, nadmierną pewnością siebie, pychą, wycofaniem, pieniędzmi, karierą, wyglądem, statusem, chęcią udowadniania czegoś, czy nawet wiecznym zapracowaniem, by nie być samemu z sobą i tego nie czuć.

Myślę, że to największa plaga obecnej cywilizacji. A zdecydowanie najczęstsza przyczyna cierpienia i depresji.

A wystarczy zrozumieć, że znaczymy tyle, ile sami uważamy. Nikt lepiej poza mną (i ludźmi mądrymi i dojrzałymi) nie jest w stanie poznać i prawidłowo ocenić mojej wartości. Chociaż by dlatego, że ludzie znają mnie takim, jakim chcę by mnie znali i widzieli. Mało osób wie co naprawdę mam w środku.

A to nie dlatego, że uważam, że to bez wartości i nic nie znaczę. Tak naprawdę większość po prostu na to nie zasługuje. I jestem pewien, że czytając te słowa, pomyślisz najpierw, co za dupek, a potem zauważysz, że masz dokładnie tak samo. Większość ludzi jest tak do dupy, że nie masz ochoty się przed nimi otwierać, pokazywać im prawdy o sobie, no nie zasługują. Maska na pysk i niech spadają. Prawda o Tobie jest tylko dla tych wyjątkowych, a ich i tak jest tak niewielu. Bo mało komu zależy już na zrozumieniu kogoś innego. A to właśnie zrozumienia i akceptacji tego, kim i jaki jesteś... potrzebujesz.

Ba przyłapiesz się na tym, że cierpisz z powodu tego, że ludzie, których uważasz za wartościowych czy fajnych, nie chcą spędzać z Tobą czasu i Ty doskonale wiesz dlaczego.

I to nadal fakt, że dla wielu osób nic nie znaczę. Bliższych, dalszych, krewnych czy obcych. Ale teraz mogę szczerze powiedzieć, że mam to w dupie. Nie chcą to nie. A w wielu przypadkach wręcz mi to na rękę, bo się nie muszę męczyć.

A czy tak naprawdę tak bardzo chce coś znaczyć dla takich właśnie osób ? No właśnie niekoniecznie. Znam swoją wartość, oni mają prawo do własnej opinii, czy wtedy życie nie jest prostsze ?

A to trochę zmienia środek ciężkości, prawda ?

I tak, fajnie jest to czuć z zewnątrz. Ale tylko prawdziwe ma wartość. A czasem można to dostać z zupełnie niespodziewanej strony. Warto się czasem rozejrzeć.

Forum Timezone: Europe/Warsaw
All RSS Show Stats

Administrators:
Sigil of Scream

Moderators:
Zin-Carla
Apsara

Top Posters:

Azag: 254

Voodoochild: 156

Rivers of Hel: 153

Newest Members:

Goblin

Czarny Wilk

Ruby_Lynx

Forum Stats:

Groups: 3

Forums: 73

Topics: 444

Posts: 2469

 

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 23

Moderators: 2

Admins: 1

Most Users Ever Online: 89

Currently Online:
1 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Members Birthdays
Today: None
Upcoming: Sigil of Scream
    
29 odwiedzających teraz
0 gości, 29 bots, 0 członków
Cały czas: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm
Najwięcej dzisiaj: 42 o godz. 02:13 am
Ten miesiąc: 44 o godz. 09-25-2021 05:51 am
Ten rok: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm