Warning: Use of undefined constant RICHTEXT - assumed 'RICHTEXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ahola333/ftp/sibsi/wp-content/sp-resources/forum-plugins/syntax-highlighting/sp-syntax-plugin.php on line 182

Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Próby Literackie | Forum ErroS

A A A

— Forum Scope —
Start typing a member's name above and it will auto-complete

— Match —

— Forum Options —

Min search length: 3 characters / Max search length: 84 characters

Lost password?

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 7 in /home/ahola333/ftp/sibsi/wp-content/sp-resources/forum-plugins/mentions/library/sp-mentions-components.php on line 18
cmaciemna
"Magiczny nóż"
RSS
Topic Rating: 0 (0 votes) 
Avatar
Hexer


Myśliciel
119 Posts
(Offline)
1
12 lipca 2020 - 09:21
0

„Magiczny nóż"

Śnił mi się nóż. Magiczny nóż. Nie był wielce okazały miał 14 cm długości i wyglądał raczej zabawnie niż groźnie.

Niemniej miał w sobie to coś. Co bardziej świadomi czytelnicy pewnie wiedzą, o jakie coś chodzi, mniej świadomym wyjaśniam, iż przedmioty mogą być puste jałowe i nijakie, lub mieć w sobie ducha, magiczną moc, czy jakkolwiek nazwiemy to, czym obdarzyć chciał i uczynił to ich twórca.

Bo wszak nie trzeba być świętym, by świętość przez siebie przepuszczać, potrafić. Chociaż to prawda znana jedynie mistrzom. A i wytłumaczyć ją ciężko, bo to trochę jak wyjaśniać rdzennym ludom pustyni, czym są góry z lodu na biegunie.

Tak. Są na świecie, po którym chodzisz ludzie, którzy nie potrafią sobie wyobrazić czegoś tak prostego, jak „góra wody".

A Ty wyobraź sobie nóż. Nóż, który potrafi odcinać nie do końca fizyczne rzeczy i ranić nie do końca fizyczne byty.

"Co za pierdolenie” pomyśli zapewne mniej spokojny czytelnik. Ja już spieszę uspokajać. Chodzi o to, że istnieją rzeczy niefizyczne. Góra wody. Pamiętasz ? Ok. a Teraz spokojnie. Powiedz jak bardzo fizyczne i gdzie fizycznie są... Twoje wspomnienia.

Twój telefon jest tam, Twoje buty tam, a gdzie są twoje wspomnienia i nie mów mi, że w mózgu.

A teraz pomyśl. Jest sobie nóż, który potrafi odciąć takie rzeczy. Masz może wspomnienie, które Cię prześladuje i chcesz je odciąć ? A uwierzysz, że choroby mają takie samo miejsce jak wspomnienia ? Ich wzorce energetyczne są zapisane dokładnie tak samo, jak wzorce wspomnień. Technicznie niczym się od siebie nie różnią.

To z tymi, co kumają o co chodzi idziemy dalej, resztę pożegnam już w tym momencie. 🙂 Dziękuję, było miło , wycieczka proszę dalej. Wiec śni mi się taki oto nóż. Co to może odcinać i wspomnienia i choroby.

A teraz weźmy człowieka, który boi się prowadzić auto. Ma traumę. Mówi. Ej fajny nóż odetnij mi traumę, dam ci za to XXXX pieniędzy. O jak fajnie. Wszyscy zadowoleni. Jedno ciach i po sprawie. Człowiek prowadzi, ja mam dużo szmalców. Jest pięknie Oby tylko takie sny mieć.

Inny przykład. Ma sobie piękne dziewczę bulimie. No choroba straszna, a nóż nie takie rzeczy ciąć może. Wiec można albo być bohaterem, zbawcą, albo na dużo szmalców się umówić i mieć jeszcze więcej. No jak tam kto lubi. Ale i dziewczyna uratowana i bohater zadowolony. Piękny sen.

Tylko nagle zaczynają się dziać niefajne rzeczy, a że to sen, to dzieją się szybko. Nagle okazuje się, że trauma była efektem tego, że człowiek po alkoholu wsiadł do auta i prawie kogoś zabił, a dziewczę w ten sposób leczy się z próżności, która mogłaby zniszczyć jej życie i psychikę.

Bez traumy pojedzie, nawet po alkoholu. Najgorszy scenariusz ? Ginie człowiek albo ludzie.

Choroba daje dziewczynie poczucie, że coś jednak jest nie tak, zamiast pozwolić jej się umacniać w przekonaniu, jak wszystko jest idealnie. Bez choroby zaczyna być tak wyjątkowa, bo przecież pokonała chorobę i ma mac. I od teraz będąc gwiazdą, zacznie siać herezje, tworząc wypaczony obraz rzeczywistość, który doprowadzi ją do samobójstwa, zakładu zamkniętego, samotności w niezrozumieniu.

Sen robi się mniej fajny.

Bo przecież jak to. Tyle można odciąć tylko, że może wyjść nie tak do końca fajnie.

A gdyby się zastanowić. Przyjrzeć się uważniej. Znaleźć przyczynę alkoholizmu i powody bulimii. Na nich się skupić i tu ewentualnie coś odciąć ? Chociaż czy wtedy trzeba cokolwiek odcinać ?

Sen znowu robi się fajny.

Bo teraz warto się zastanowić. Kim był mistrz, który stworzył taki nóż. Nóż, który potrafi odcinać różne rzeczy, ranić różne byty. Nóż, który potrafi nauczyć, że jeśli zobaczy się coś, co można odciąć, to warto przyjrzeć się przyczynie, jaka za tym stoi. Nić, którą chce się przeciąć, jest drogowskazem do kłębka, gdzie kryje się problem.

Co za geniusz stworzył taki magiczny nóż. Niesamowity sen.

Forum Timezone: Europe/Warsaw
All RSS Show Stats

Administrators:
Sigil of Scream

Moderators:
Zin-Carla
Apsara

Top Posters:

Azag: 247

Voodoochild: 146

Rivers of Hel: 144

Newest Members:

Ruby_Lynx

DeathMasque

Mau

Forum Stats:

Groups: 3

Forums: 73

Topics: 420

Posts: 2279

 

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 21

Moderators: 2

Admins: 1

Most Users Ever Online: 89

Currently Online:
2 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Members Birthdays
Today: None
Upcoming: None
    
5 odwiedzających teraz
1 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 98 o godz. 05-12-2019 05:32 pm
Najwięcej dzisiaj: 11 o godz. 01:22 pm
Ten miesiąc: 12 o godz. 08-03-2020 12:56 pm
Ten rok: 43 o godz. 05-04-2020 08:34 am