Warning: Use of undefined constant RICHTEXT - assumed 'RICHTEXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ahola333/ftp/sibsi/wp-content/sp-resources/forum-plugins/syntax-highlighting/sp-syntax-plugin.php on line 182

Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Próby Literackie | Forum ErroS

A A A

— Forum Scope —
Start typing a member's name above and it will auto-complete

— Match —

— Forum Options —

Min search length: 3 characters / Max search length: 84 characters

Lost password?
cmaciemna
Przekleństwo depresji. Samotność.
RSS
Topic Rating: 0 (0 votes) 
Avatar
Hexer


Myśliciel
143 Posts
(Offline)
1
12 sierpnia 2020 - 12:46
0

Postanowiłem podzielić się, liczę, że to komuś pomoże.

Faktycznie są dwie strony, jasna i ciemna. Nie wiem, po której jesteś, gdy to czytasz. Ale powiem Ci, jak to wygląda po ciemnej.

Jestem Ja, a może Ty. A do okola ciemność. Mrok zwany przez wszystkich depresją. Jakby otaczała Cię pustka, czarna nieprzenikniona mgła, w której ginie wszystko, co przychodzi z zewnątrz.

A w środku jest się samemu. Tak totalnie samemu. Czasem ta ciemność się przerzedza i docierają "rzeczy " z zewnątrz, a czasem gęstnieje i kradnie wszystko, co mogłoby przyjść.

A wszyscy na zewnątrz, po jasnej stronie nie mają o tym pojęcia. Bo jak można zrozumieć coś, czego się nie doświadczyło. A nie masz pojęcia jak po czasie boli to: weź się uśmiechnij albo zrób coś z sobą .... a Ty nie masz siły, nadziei, nic kurwa nie masz. Oj powiedziałem kurwa... muszę być chujowy... oj ... znowu ... I tak czuje się ktoś w mroku... czego nie zrobi, jest nie tak.

I dochodzimy do sedna. Depresja to samotność. Wspólnym marzeniem łączącym wszystkich, którzy na to cierpią jest przeraźliwa samotność i pustka. I nieważne jak się starasz większość dookoła po czasie odchodzi. I jest się jeszcze bardziej samemu. A przecież nie można mieć pretensji o to, że ktoś się znudził, zmęczył, nie dał rady. A tak naprawdę chciał żyć szczęśliwie z kimś "zdrowym". Dlaczego cudzysłów ? Bo gdy wprowadzić podział na jasną i ciemną stronę, to przestaje być choroba. Bo chorują i jedni i drudzy. Ci po jasnej mają po prostu inne choroby. Większość to wariaci lub idioci. Nawet Ci po jasnej tak twierdzą. Po prostu nauczyli się akceptować innych. Co po ciemnej stronie jest wyjątkowo trudne. Bo w ciemności lepiej widać kłamstwo. Myślę, że doskonale wiesz, o co mi chodzi.

Dlatego ludzie w depresji się izolują. Nie chcą przeżywać kolejnej utraty. A my pragniemy każdego promyka światła, choć tak niewiele się go przedostaje. Bo ona zabiera wszystko. A ci po jasnej, nawet nie potrafią sobie tego wyobrazić. Ba zrozumieć. Bo przecież jak tak można. To z Tobą jest coś nie ta. Za mało się starasz... A Ty, jeśli masz siłę, to jedyne co chcesz powiedzieć to "a weź spierdalaj". A gdy nie masz zwyczajnie zamykasz się w mroku.

I tak to trwa. I żadne sztuczne uśmiechanie się nie pomoże. Jedynie pogłębia ten stan. Bo to przecież kolejna porażka. I tak to się toczy. Jedni nie rozumieją drugich. I tylko widać jak ciemna strona pochłania kolejne osoby.

Da się z tego wyjść. Mnie się udało. Nie było łatwo i dalej nie jest. Ale się uczę, co więcej nauczę się pomóc każdemu, kto tego zechce. Już mogę to zrobić. Lekcja 1

Wiedź, że gdy wyjdziesz z ciemnej strony nie staniesz się osobą po jasnej. Utkniesz pomiędzy. Nie spodziewaj się, że nagle będzie cudownie. Nie będzie. Tego się trzeba nauczyć. Bo nie umiało się tego przez lata. A ciemna strona będzie Cię szukać. Nie raz się o Ciebie upomni. Ale da się. Co więcej, da się samemu. Skąd wiem ? Bo jestem sam. Nie rozumieją mnie ani Ci po jasnej, ani po Ciemnej. Ale da się. Dzień po dniu budować swoją siłę. Nowe życie.

Moje odkrycie z wczoraj. Jest tyle odcieni zieleni. Nawet na jednym drzewie. A co dopiero na kilu.

Ale co ma do tego zieleń, co to za pieprzenie. Jak zobaczysz, to zrozumiesz. Wtedy nagle zobaczysz otaczający Cię świat inaczej. Z czasem nauczysz się w nim żyć. Zrozumiesz, że nie wszyscy muszą Cię rozumieć i nie wszystkich zrozumiesz Ty. Wtedy wyjdziesz z wielu, bardzo wielu iluzji, w których żyjesz. Zdradzę Ci sekret. Ci po jasnej stronie mają często więcej iluzji niż Ci po ciemnej.

Zaczniesz też widzieć plusy depresji. Wszystko ma plusy i minusy. Niemożliwe ? A jednak. Zdradzę Ci jeden. Depresja nie atakuje ludzi głupich.

🙂

Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
702 Posts
(Offline)
2
14 sierpnia 2020 - 10:03
0

Taka myśl mnie naszła, że chyba raczej porównałbym depresję nie do samotności, ale do braku miłości. W tym sensie, że kiedy ma się ją do samego siebie to samotność przestaje w jakikolwiek sposób przeszkadzać, a nawet wręcz przeciwnie. Osobiście ją bardzo lubię, bo np. daje mi przestrzeń na wiele rzeczy, które dzięki temu mogę robić i nie muszę się dostosowywać do nikogo. Myślę, że samotność przeszkadza o tyle o ile samemu się nie ma miłości do siebie - stara się wtedy zyskać trochę tego blasku od innych. Co zawsze sprawia, że jest się głodnym. A wystarczy zapalić własną lampę w mroku.

Ot, taka luźna myśl. wink_png

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Avatar
Hexer


Myśliciel
143 Posts
(Offline)
3
14 sierpnia 2020 - 13:21
0

Ja się całkowicie zgadzam, ten esej to raczej opis jednego ze schodków na drodze do tej właśnie miłości o której piszesz. Jeszcze nie dotarłem do ostatniego, bardziej chodziło mi o samą drogę.

Co ciekawe na każdym kolejnym stopniu zauważam, że tej miłości własnej jest coraz więcej. I pojawia się tylko pytanie w którą stronę iść. Wiadomo w którą łatwiej, wiadomo też w którą bardziej się opłaca, a reszta to ta słynna wolna wola
🙂

Forum Timezone: Europe/Warsaw
All RSS Show Stats

Administrators:
Sigil of Scream

Moderators:
Zin-Carla
Apsara

Top Posters:

Azag: 254

Voodoochild: 156

Rivers of Hel: 153

Newest Members:

Goblin

Czarny Wilk

Ruby_Lynx

Forum Stats:

Groups: 3

Forums: 73

Topics: 444

Posts: 2469

 

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 23

Moderators: 2

Admins: 1

Most Users Ever Online: 89

Currently Online:
1 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Members Birthdays
Today: None
Upcoming: Sigil of Scream
    
30 odwiedzających teraz
0 gości, 30 bots, 0 członków
Cały czas: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm
Najwięcej dzisiaj: 42 o godz. 02:13 am
Ten miesiąc: 44 o godz. 09-25-2021 05:51 am
Ten rok: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm