Warning: Use of undefined constant RICHTEXT - assumed 'RICHTEXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ahola333/ftp/sibsi/wp-content/sp-resources/forum-plugins/syntax-highlighting/sp-syntax-plugin.php on line 182

Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Rozmowy Literackie | Forum ErroS

A A A

— Forum Scope —
Start typing a member's name above and it will auto-complete

— Match —

— Forum Options —

Min search length: 3 characters / Max search length: 84 characters

Lost password?
cmaciemna
Podziel się książką!
- Related Tags
RSS
Topic Rating: 0 (0 votes) 
Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
704 Posts
(Offline)
1
26 października 2015 - 15:04
0

Czytałeś ostatnio coś wartego uwagi? Coś co Cię poruszyło, zmieniło twoje postrzeganie pewnych spraw, lub po prostu było dobrze napisane? Podziel się tutaj tytułem, a może pomożesz komuś odnaleźć to, co udało się odnaleźć Tobie. Lub też odnajdzie w poleconej książce coś jeszcze innego? Myślę, że warto spróbować.

Ja ze swej strony polecić mogę Cortazara "Grę w Klasy". Książkę potwornie nudną, jeśli idzie o fabułę, lecz znakomicie napisaną, gdy idzie o warsztat. Sam znalazłem tam wiele interesujących zdań, których sposób obrazowania i poetyka głęboko mną poruszyły. Warto więc przeczytać tą książkę dla samych doświadczeń estetycznych, których dostarcza. I myślę, że powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, kto pragnie zająć się pisaniem prozy. Autor bowiem dokonuje wielu eksperymentów dotyczących stylu czy w ogóle: narracji. Obserwowanie efektów jego działań dla mnie osobiście było bardzo pouczające.

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Avatar
Nebthotep

Badacz
87 Posts
(Offline)
2
7 listopada 2015 - 00:33
0

Jane Austen ,,Opactwo Northanger"

Jako, że zwykle wybierałam książki typu horror/fantasy/dark fantasy, to dla odmiany zaczynałam wybierać zupełnie różne pozycje, aby nie ograniczać się tylko w zaledwie kilku gatunkach. Czasem więc wezmę jakąś pozycję spontanicznie. Ciekawie była dla mnie napisana książka, która co prawda (choć może to stereotyp) nie przyciągnie czytelników płci męskiej, ale myślę, że warto ją przeczytać, gdyż daje okno na realia wiktoriańskiej Anglii. A mowa tutaj o książce Jane Austen - Opactwo Northanger. Jako, że autorka pisała o czasach sobie współczesnych, możemy pełniej ujrzeć obyczajowość tego okresu. Styl pisania też zrobił na mnie wrażenie - idealnie się splata z ukazaną sytuacją społeczną, a jest dla mnie niczym kunsztowna, delikatna filiżanka herbaty, ozdobiona kwietnymi ornamentami. Książka głównie prezentuje właśnie obyczaje, oraz uczucia postaci, lecz nie brak jej barwnych opisów. Mimo, iż miłośników wartkiej akcji pewnie nie przyciągnie, to myślę, że warto ja przeczytać, aby poznać coś nowego, tym bardziej, że nie jest to obszerne tomiszcze, pełne nie wiadomo jakich wywodów.

Forum Timezone: Europe/Warsaw
All RSS Show Stats

Administrators:
Sigil of Scream

Moderators:
Zin-Carla
Apsara

Top Posters:

Azag: 255

Voodoochild: 156

Rivers of Hel: 153

Newest Members:

Goblin

Czarny Wilk

Ruby_Lynx

Forum Stats:

Groups: 3

Forums: 73

Topics: 445

Posts: 2483

 

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 23

Moderators: 2

Admins: 1

Most Users Ever Online: 89

Currently Online:
1 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Members Birthdays
Today: None
Upcoming: None
    
39 odwiedzających teraz
0 gości, 39 bots, 0 członków
Cały czas: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm
Najwięcej dzisiaj: 48 o godz. 04:35 am
Ten miesiąc: 59 o godz. 12-02-2021 12:43 pm
Ten rok: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm