Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Magia Mistrzostw

Magia Mistrzostw, zwana także Wysoką Magią to unikalny zestaw zdolności, dostępny prawie wyłącznie dla Adeptów. Pozwala ona w sposób bezpośredni, za pomocą woli i siły ducha manipulować energią sześciu Elementów. Jej sposób działania przekracza zwykle pojmowanie przeciętnych istot, a możliwości budzą powszechny podziw i strach.

Talent do władania tym rodzajem magii najczęściej jest wrodzony, choć jego pojawienie się wciąż jest zagadką dla uczonych i genetyków. Niektóre rasy wszakże potrafią posługiwać się nią niejako naturalnie, choć wyszkoleni specjaliści nadal przewyższają przeciętnego zjadacza chleba. Innym sposobem, na opanowanie jej tajników, jest dostąpienie łaski Bóstwa, które umożliwia używanie zaklęć Kapłanom i Paladynom. Wciąż jednak, jest to zdolność rzadka i dostępna raczej dla wybranych jednostek, które charakteryzują się nieprzeciętną wolą, inteligencją, mądrością lub pobożnością.

Bohaterowie, którzy nie posiadają uzdolnień w zakresie Wysokiej Magii najprawdopodobniej nigdy ich nie zdobędą, a ich możliwości kierowania energią pozostaną ograniczone jedynie do szkół Czarostwa. Nawet jeśli czasami ktoś w późniejszym wieku dostępuje przebudzenia talentu magiczne, jego zdolności w tej dziedzinie pozostają zwykle bardzo skromne. Władanie osnową rzeczywistości na tym poziomie wymaga przebudzenia swej świadomości, na planie związanym ze sposobem egzystencji jednostki. Jest to doświadczenie mające charakter iluminacji i pojawia się zwykle samo, w dzieciństwie, lub też jest wywoływane sztucznie w okresie dorastania, w ramach różnego rodzaju inicjacji mistycznych. Niezależnie od przyczyny jednak, za każdym razem ma ono głęboki i całościowy charakter, zmieniając całośc percepcji jednostki.

Przebudzenia Świadomości dostąpić można na cztery różne sposoby, są to:

 • Przebudzenie Astralu – osoba, która dostąpiła iluminacji na tym poziomie, zachowuje swą świadomość w czasie snów, halucynacji i wizji i jest zdecydowanie bardziej zorientowana w kwestiach dotyczących swojej egzystencji duchowej. Dalszy rozwój w tej dziedzinie pozwala jej kształtować rzeczywistość za pomocą własnej wyobraźni: marzeń, pragnień i koszmarów.
 • Przebudzenie Ducha – istota o przebudzonej duchowości, pozostaje zawsze świadoma obecności innych bytów astralnych i umie dostrzegać je w otoczeniu. Dalszy trening pozwala jej nie tylko komunikować się z nimi, ale także narzucać im swoją wolę. Mistrzowie tej ścieżki potrafią także łączyć ducha z materią, opętując się potężnymi bytami astralnymi lub tworząc fetysze o czarodziejskich właściwościach.
 • Przebudzenie Energii – iluminacja tego rodzaju umożliwia istocie postrzeganie pierwotnych sił sześciu Elementów, i wykorzystanie ich mocy. Magia Energii przez wielu uważana jest za najmniej złożoną spośród ścieżek Wysokiej Magii, jednakże jej efekty budzą zwykle największy szacunek i strach, z uwagi na ich bezpośrednie oddziaływanie na świat materialny.
 • Przebudzenie Wzorca – oświecenie tego rodzaju pozwala istocie zdać sobie sprawę z wzorców rzeczywistości, która ją otacza. Sprawia to, iż adepci tej ścieżki postrzegają świat i zamieszkujące go stworzenia jako zestaw informacji, które można odczytać i którymi można manipulować. W efekcie Magia Wzorców stanowi najbardziej subtelną, lecz i budzącą najwięcej kontrowersji odmianę Wysokiej Magii: pozwala bowiem manipulować umysłami i emocjami innych.

 


Dokładny opis poszczególnych Ścieżek Magii, wraz z odpowiadającymi im Zdolnościami, można znaleźć tutaj:

 1. Mistrzostwo Wzorców
 2. Władanie Energią
 3. Zaklinanie Duchów
 4. Zdolności Astralne

Aby wiedzieć, jak możesz zdobyć i wykorzystać posiadane Zdolności Magiczne, zajrzyj do działów:

 1. Nauka Zaklęć
 2. Własności Elementów

 


Rozszerzenia zasad, istotne dla Druidów, Nekromantów i Smoczych Magów, a także informacje o zagrożeniach związanych z uprawianiem Magii znajdziesz tutaj.

 1. Rodzaje Energii
 2. Smocza Magia
 3. Anomalie Magiczne
30 odwiedzających teraz
2 gości, 28 bots, 0 członków
Cały czas: 155 o godz. 01-21-2022 02:02 pm
Najwięcej dzisiaj: 33 o godz. 02:49 am
Ten miesiąc: 43 o godz. 06-02-2022 08:03 am
Ten rok: 155 o godz. 01-21-2022 02:02 pm