Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Projekt ErroS

Projekt ErroS (Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego) powstał w roku 2014. Skupia on grupę niezależnych artystów, o różnorodnych zainteresowaniach, talentach i sposobach wyrazu: literatów, muzyków i plastyków. Tym, co nas łączy, jest wiara w istnienie prawdziwej sztuki, oraz pragnienie tworzenia poprzez miłość, którą do niej czujemy. Wierzymy w to, iż sztuka może stanowić formę rozwoju ducha, przekształcając naturę w doznanie artystyczne. Uznajemy, iż język symboli jest wspólny dla wszystkich chwil, w których wchodzimy w bezpośredni kontakt z własną duszą: snów, wizji i ekstazy. Dlatego też posługujemy się nim w naszych dziełach, poszukując najdoskonalszych form wyrazu dla własnej duchowości. Inspiracji poszukujemy w indywidualnych przeżyciach duchowych, odmiennych stanach świadomości i przypływach osobistego natchnienia.

Jesteśmy także zmęczeni zalewem popkultury i nadmiernym rozkrzewieniem się koszmarków zrodzonych przez sztukę współczesną. Nasza twórczość jest ruchem oporu – obroną przed wszechobecną tandetą i fałszywymi imperatywami estetycznymi, zrodzonymi z komercyjnego sposobu myślenia. Poprzez kreację piękna, zadajemy cios, ukazując brzydotę i pustkę duchową aktualnych założeń artystycznych. Z popiołów pragniemy wskrzesić sztukę prawdziwą i żywą. Sztukę, która wzrusza do łez i wywołuje ten głęboki dreszcz, którego wszyscy pożądamy. Nie dążymy przy tym przy tym do popularności, we współczesnym sensie i nie pragniemy być powszechnie rozumiani. Kierujemy nasze dzieła jedynie do tych, którzy są gotowi na ich odbiór, nawet jeśli będzie to tylko garstka. Prawdziwa sztuka jednak zawsze była domeną elity, a elita zawsze stanowi mniejszość w łonie społeczeństwa.

Jednocześnie informujemy, iż wszelkie informacje czy działalność artystyczna w ramach projektu ErroS nie związana z tą stroną, nie stanowi jego części i nie posiada naszego patronatu.


Wszystkie materiały dostępne na naszej stronie objęte są prawem autorskim. Nie wyrażamy zgody na publikowanie i wykorzystywanie ich bez naszej wiedzy i przyzwolenia. Jeśli więc masz ochotę użyć jakiegoś fragmentu naszej twórczości, prosimy, poinformuj nas o tym.


STRONA W BUDOWIE

26 odwiedzających teraz
2 gości, 24 bots, 0 członków
Cały czas: 155 o godz. 01-21-2022 02:02 pm
Najwięcej dzisiaj: 30 o godz. 05:45 am
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-06-2022 10:06 pm
Ten rok: 155 o godz. 01-21-2022 02:02 pm