Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Rasy DrecarE

Rasy w DrecarE

Wszystkie rasy, posiadające rozum i samoświadomość, oraz własna kulturę nazywa się istotami. Odróżnia się je od zwierząt, potworów magicznych, duchów etc. Poniższy spis przedstawia krótkie zestawienie tych ras DrecarE, które może wybrać gracz tworzący swoją postać. Rozwinięte opisy dostępne są po kliknięciu na nazwę danego rodzaju istot.


BESTIE

Bestie to rasy niehumanoidalne, które nie tworzą cywilizacji, zaś ich kultura zwykle jest na poziomie plemiennej. Większość bestii jest bliższa naturze niż inne istoty rozumne i kieruje się nie tylko świadomością, ale i instynktami. Wszystkie bestie potrafią mówić i są całkowicie samoświadome.

Bestie mają przeciętne współczynniki, lecz posiadają unikalne zdolności specjalne z uwagi na to, iż nie są w stanie wykonywać pewnych czynności dostępnych dla humanoidów. Potrafią widzieć w ciemności, latać czy instynktownie wyczuwać zagrożenie. Często posiadają także bardzo czułe zmysły i broń naturalną, której mogą użyć w walce. Otrzymują normalną ilość punktów Indywidualnych w procesie kreacji bohatera.

Wylkołki – rasa powstała w wyniku klątwy duchów lub bogów natury, która zmieniła istotę innej rasy w wilkopodobną bestię. Wylkołki są inteligentne i przypominają z wyglądu duże wilki o szarym lub czarnym futrze (zdarzają się także osobniki białe). Zamieszkują Torgeth i Kontynent Środka. Żyją w watahach na zasadzie luźnej struktury plemiennej. Stronią od cywilizacji.

Felidae – Jest to rasa inteligentnych kotów, która przybyła ongiś przez Bramę z innego wymiaru. Zamieszkują AjArd i Kontynent Środka (zgodnie uznając, że w Torgeth jest za zimno). Koty dzielą się na trzy podrasy:

Cienie Księżyca – rasa stosunkowo niewielkich kotów (o rozmiarach naszego żbika), o futrze cętkowanym, rudym lub szarym. Felidae tej rasy charakteryzują się ogromnym sprytem, niewyparzonym językiem, zamiłowaniem do wędrówek i całkowitym brakiem poszanowania stanu posiadania innych. Cieszą się więc zasłużoną opinią złodziei i oszustów, co jednak wcale im nie przeszkadza. Z tego powodu straż miejska w wielu miastach odmawia wpuszczania tego plemienia Felidae poza bramy. Co jednak nie stanowi kłopotu dla istot tak sprytnych jak Cienie Księżyca.

Myśliwi Nocy – Naprawdę duża, szablozębna rasa kotów, o rozmiarach pantery. Są to wojownicy felidae, o muskularnym ciele i czarnej lub dymnej sierści. Myśliwi są z natury konkretni i rzeczowi. Bywają też dość okrutni, choć posiadają także swój honor. Lubią polować i celebrują swój instynkt łowiecki. Nie lubią natomiast nadmiernych komplikacji. Jeśli nie walczą, zwykle jedzą lub śpią. Z uwagi na dość prosty charakter jako jedna z niewielu ras kotów cieszą się pewnym zaufaniem innych ludów.

Zwiadowcy Snów – rasa kotów półdługowłosych, wielkości naszych żbików. Przypomina nieco tureckie angory. Wszyscy jej członkowie są obdarzeni zdolnością opuszczania ciał i podróżowania po Astralu, co sprawia, iż przesypiają ponad połowę życia. Jednakże myliłby się każdy, kto uznałby ten czas za stracony – koty te bowiem są znakomitymi Magami Astralnymi, a ich zdolności zapewniają im powszechny szacunek. Jako, że Zwiadowcy nie mają zwykle głowy do spraw materii, większość z nich żyje wśród innych ludów, korzystając z udogodnień cywilizacyjnych, jakie oferują. W zamian zaś chronią daną wspólnotę (np. wioskę, rodzinę etc.) przed atakami istot astralnych.

Harpie – Rasa ptakopodobnych bestii o stalowych piórach i wężowym ogonie. Zamieszkują AjArd, Lenję i Kontynent Środka. Mają z zasady paskudny charakter i są dość okrutne. Nie lubią zamkniętych przestrzeni, stronią więc od miast i cywilizacji. Kochają wolność i przestrzeń. Na próby ograniczania reagują zwykle agresywnie. Ich społeczeństwo ma układ matriarchalny. Władzę sprawują stare, szanowane szamanki.


LUDY ZIEMI

Ludy Ziemi to w większości niewielkie rasy, charakteryzujące się dużym przywiązaniem do ziemi, zwyczajów przodków i własnej kultury. Większość z nich stanowi dość konserwatywne społeczeństwa, oparte na tradycyjnym podziale ról, ze względu na płeć.

Ludy Ziemi mają przeciętne współczynniki, zwykle też cechuje je duża wytrzymałość. Otrzymują normalną ilość punktów Indywidualnych w procesie kreacji bohatera.

Gnomy – gnomy mają zieloną skórę, szpiczaste uszy i długie nosy (obowiązkowo ozdobione brodawką, która stanowi powód do dumy każdego gnoma). Są niewielką rasą, liczącą do 155 cm wzrostu. Często mają brązowe lub zielone oczy i włosy. Żyją zwykle w niewielkich społecznościach, osiedlając się wśród innych ras (np. Krasnoludów, Gryfoni). Są inteligentne, ciekawskie i gadatliwe. Uwielbiają badać historię swojej rodziny i zawsze pamiętają imiona wszystkich krewnych przynajmniej cztery pokolenia wstecz. Inne ludy szanują je za wiedzę i zdolności techniczne oraz magiczne. Zamieszkują głownie na Kontynencie Środka.

Koboldy – koboldy są niewysoką, humanoidalną rasą (do 160 cm wzrostu), zamieszkującą głownie Koldę i Drecare. Mają śniadą skórę, czarne oczy i włosy, oraz wystające kły. Są silne i wytrzymałe, a także stosunkowo zręczne mimo krępej budowy ciała. Jednak mają nieprzyjemny, swarliwy charakter i często bywają złośliwe względem innych ludów. Lubią też szokowac innych swym grubiaństwem. Nie przynosi im to popularności i sprawia, że nie są zbyt lubiane.

Krasnoludy – niewysoka (do 160 cm. wzrostu) humanoidalna rasa. Są to szlachetniejsi krewniacy koboldów, o dużo jaśniejszej skórze. Krasnoludy są honorowe, odważne i rozsądne. Potrafią być cierpliwe i nadzwyczaj trzeźwo patrzą na życie. Ich wadą jednak jest nadmierna chciwość. Rasa ta tworzy trzy kultury: Rody z Ellen-Gharu przechowują dawną wiedzę, sprzed Otwarcia Wrót Pustki, krasnoludy z Koldy stanowią tam elitę rządzącą, a Zimowe Krasnoludy zamieszkują w Torgeth.

Utra – Prymitywna rasa spokrewniona z ludźmi. Utra są wysocy, zwaliści i muskularni. Ich ciało pokryte jest owłosieniem, czoło jest szerokie, a łuki brwiowe wyraźne. Pierwotnie stanowili dzikie plemiona łowców i zbieraczy przemierzające Krainy Północy, lecz po kontakcie z Ludźmi i Vilena, członkowie tej rasy ucywilizowali się. Aktualnie większość trudni się uprawą ziemi i hodowlą zwierząt. Mają rozbudowany folklor i posługują się gwarą. Szanują i kochają ziemię, na której mieszkają. Ich kobiety są znane jako uzdrowicielki i zielarki. Większość Chłopstwa na kontynencie środka pochodzi z tej rasy właśnie.


LUDZIE

Rasy ludzkie, zamieszkujące DrecarE także mają swoją kulturę i zwyczaje. Większośc ludzi jest na tyle otwarta, że bez problemu znajduje wspólny język zarówno z Elfami jak i z Ludami Ziemi..

Ludzie mają niższe współczynniki niż pozostałe rasy, otrzymują jednak dwie umiejętności rasowe i więcej punktów Indywidualnych, używanych przy wykończeniu postaci.

AjArdczycy – czarnoskóra rasa, zamieszkująca AjArd. Stanowi elitę intelektualną tego regionu. Lud ten cechuje się szczupła sylwetką, ruchami pełnymi wdzięku i ostrymi rysami twarzy. Często trefią brody i włosy. Ubierają się w tuniki, zdobią także ciała biżuterią. Są utalentowanymi kupcami, a także posiadają duże zdolności magiczne. Jest to lud dość dumny i przywiązany do swego dziedzictwa. Jednocześnie wszakże są otwarci na nowe idee, lubią zwiedzać świat i odkrywać nowe lądy (oraz możliwości zarobku).

Ans’ar – Lud Ansoja, fanatycy religijni i jedyna monoteistyczna kultura w DrecarE. Jej przedstawiciele mają skórę o żółtawym odcieniu, skośne oczy i czarne włosy. Rysy twarz są dość ostre, nos orli. Uważają, że jedynie ludzie i Utra mają prawo do życia, wszystkie inne rasy zaś należy wytępić. Wytępić należy także innowierców. Są także przeciwni magii innej niż magia kapłańska. Prowadzą nieustanne krucjaty w celu podbicia świata (bez większego powodzenia jednak). Zwykli palić swych wrogów na stosach.

Hei’llers – potomkowie legendarnego ludu Callas, znanego z zdolności czynienia magii za pomocą pieśni. Heillers są średniego wzrostu, raczej szczupli, ich włosy są ciemne: kasztanowe lub czarne (czasami rude). Oczy najczęściej zielone lub szare, twarz pociągła. Zamieszkują wzgórza zwane Mglistymi Dolinami, gdzie żyją we wspólnotach rodowych (klanach). W tradycyjnym społeczeństwie nie ufają zwykle magii innej, niż magia natury., dlatego też wielu z nich, którzy obdarzeni zostali talentem w tej dziedzinie opuściło rodzinne strony i osiedliło się w Drecare, gdzie mogą oddać się rozwijaniu swych talentów.

Jeźdźcy Wichrów – nomadyczne plemiona zamieszkujące Wichrowe Stepy. Łowcy i zbieracze. Mają ciemne włosy, smagłą karnację o miedzianym odcieniu i lekko skośne oczy. Cechuje ich lekka budowa ciała. Są bardzo zżyci ze swoimi końmi, z którymi umieją się porozumiewać. Są także znakomitymi strzelcami. Oddają cześć przodkom i duchom totemicznym.

Lenja’kare – lud o miedzianej skórze, zamieszkujący Lenję. Lenjakare mają wyraźne kości policzkowe, czarne włosy i oczy. Cechuje ich smukła budowa ciała i długie członki. Są znakomitymi biegaczami. Żyją w społeczeństwie kastowym. Znani są z wyrobów swej kultury: barwionego szkła, obsydianowej broni i ozdób z pór. Zarówno mężczyźni jak i kobiety noszą w uszach wielkie kolczyki z barwionego szkła.

Nardlens – lud zamieszkujący wybrzeża Torgeth. Nardlens są rośli, mają jasną karnację, włosy blond lub rude. Mężczyźni noszą brody, które zaplatają w warkocze. Są znakomitymi korsarzami i kupcami, oraz nieustraszonymi podróżnikami. Zacięci w boju, niezwykle honorowi i odważni. Dzielą się na trzy plemiona, wywodzące się jeszcze z czasów, gdy lud ten w całości czcił duchy zwierząt.

Nomadowie – tą nazwą zbiorczą zwykło się określać dzikie plemiona z dżungli i pustyń AjArdzkich. Nomadowie mają ciemną skórę, mięsiste usta i czarne oczy. Tutaj jednak podobieństwa kończą się, gdyż każde plemię posiada swój styl ubierania się czy zdobienia ciała. Nomadowie z pustyń są budzącymi grozę grabieżcami, napadającymi na karawany. Ci, żyjący w dżungli zwykle zadowalają się łowiectwem i zbieractwem, czasami także uprawą ziemi.

Pradawni – niezwykle szanowana i nieliczna rasa, zamieszkująca Kontynent Środka. Pradawni są niewysocy, cechuje ich drobna budowa ciała, szare oczy i ciemne włosy. Przed Otwarciem Wrót ich populacja była o wiele większa, teraz jednak pozostało ich niewielu. Lud ten cieszy się jednak ogromnym szacunkiem poród wszystkich istot, z tej racji iż jedynie z niego wywodzą się Druidzi, którzy są strażnikami Sieci Życia. Bez niej nic na planecie nie mogłoby się rozwijać. Przodkowie Pradawnych pobudowali wielkie kręgi Druidyczne, będące węzłami tej sieci, zaś ich potomkowie dbają o nie i chronią ich. Pradawni poświęcili się w większości ochronie życia i wielu z nich wyrzekło się zabijania innych istot. Są jednak znani ze swych talentów uzdrowicielskich.

Sa – Potomkowie Marven o ciemnych oczach i włosach, zamieszkujący wysepki w pobliżu Lenji i AjArd. Mają jasną karnację i są dość urodziwi. Zwykle żyją w niewielkich wioskach rybackich. Niewielu wie jednak, że Sa w istocie ulegli przemianie pod wpływem magii Najstarszych i posiadają węzowe cechy, któe ukrywają sprytnie za pomocą wrodzonego im talentu tkania iluzji.

Strażnicy – pierwotnie rasa barbarzyńców, zamieszkująca północne krainy na Kontynencie Środka. Po Otwarciu Wrót musieli jednak opuścić ziemię przodków i udać się do krain zamieszkałych przez inne ludy (Marven i Callas). Szybko przejęli ich kulturę, a po wyginięciu tamtych ludów stali się klasą rządzącą w Drecare. Strażnicy są niezwykle rośli i muskularni (bardziej nawet niż Nardlens). Wyglądają jak ideał barbarzyńcy z romantycznych wyobrażeń. Mężczyźni mają szerokie szczęki, kobiety zaś regularne rysy twarzy. Karnacja u tej rasy jest jasna, włosy blond, oczy błękitne. Pomimo długiego procesu kulturowych przemian i ucywilizowania się, wciąz są budzącymi grozę wojownikami.


ELFY

Elfy stanowią nieśmiertelną rasę, niezwykle utalentowaną w zakresie magii i sztuki. Kochają piękno i żyją w zgodzie z naturą. Nie posiadają w swej kulturze podziału ról z uwagi na płeć i uważają tego typu sprawy za ograniczające. Ponadto wszystkie elfy są biseksualne i dość wyzwolone w tym względzie, przedkłądajac miłośc i estetykę, ponad konwenanse. Posiadają Elfie Światło czyli zdolność do nasycania magią wytworów swych rąk. Wielu mędrców twierdzi, że Elfie Światło jest widomym znakiem tego, iż lud ten nie podlega naturalnej śmierci.

Elfy mają przeciętne współczynniki, ale nieco lepsze zdolności rasowe. Dlatego otrzymują nieco mniej punktów Indywidualnych, przy wykończeniu postaci.

Alfry – rasa potężnych elfów z północy, które oddały dar nieśmiertelności i Elfiego Światła w zamian za zdolności adaptacyjne. W efekcie stali się niezwykle potężni i o wiele silniejsi fizycznie niż ich krewniacy ze wschodu. Utracili jednak Elfie Światło. Alfry mają bladą skórę o błękitnawym odcieniu, włosy srebrne, czarne lub siwe. Często golą głowy lub noszą irokezy. Są utalentowanymi łowcami i wojownikami. Bywają okrutni, jednak ich odwaga i bitność jest szeroko znana i zapewnia im szacunek innych ludów Zachodu. Wielu posiada także talenty magiczne, chociaż pożytkują je głównie ucząc się magii bojowej. Z uwagi na umiłowanie wojny oraz fakt jedzenia mięsa, inne elfy uznają ich za barbarzyńców.

Elfy Górskie – Bardzo rzadka rasa, która wyginęła prawie całkowicie po Otwarciu Wrót Pustki. Elfy tego rodzaju mają szarą skórę, pokrytą wzorami przypominającymi żyłki w marmurze. Ich oczy są błękitne lub srebrne, włosy siwe. Są najdrobniejszą rasą elfów, ich wzrost nie przekracza 170 cm. Zamieszkują góry na Kontynencie Środka. Żyją w małych, odizolowanych enklawach i są dość nieufne względem obcych. O ich potędze magicznej opowiada się jednak legendy. Mówi się także, że ta rasa własnie stworzyła Magię Energii wykradając jej sekrety od Błękitnych Żmijów.

Elfy Leśne – najbardziej popularna rasa elfów. Jej przedstawicieli cechuje szczupła sylwetka, pełne gracji ruchy i niezwykła zwinność. Oczy i włosy są często zielone, lecz mogą być także złote lub srebrne. Czasami zdarzają się osobniki rude lub o błękitnych oczach. Elfy kochają sztukę i piękno, dużo czasu spędzają na zabawie i mają z natury wesołe usposobienie. Część z nich żyje w Lesie Olan, stroniąc od cywilizacji i wybierając bliskość natury. Druga grupa utworzyła Cesarstwo Kamienia, państwo o wysokim smaku estetycznym i nieco rasistowskim podejściu do innych ras (które uważa się za niższe). Elfy z cesarstwa zwykle pudrują swą skórę na złoto i trefią włosy, uważając krewniaków z Olan za bandę dzikusów.

Żałobne Elfy – krewniacy elfów z Olan żyjący w twierdzach nadmorskich. Zajmują się ochroną morskich szlaków. Są dzielnymi wojownikami i żeglarzami. Tragiedia tej rasy polega jednak na tym, iż ciąży na niej klątwa, która odebrała im elfie światło i wszelką radość życia. Stąd też jej członkowie są dość ponurzy, a jedyną satysfakcję odnajdują na polu walki. Ich sztuka jest piękna, choć przygnębiająca. Z uwagi na właściwą tej rasie depresję, aktualnie jest ona coraz bliżej wyginięcia. Inne elfy bardzo współczują swym krewniakom, co oczywiście zwykle wprowadza Żałobne Elfy w jeszcze gorszy nastrój.


WYSOKIE LUDY

Są to najbardziej rozwinięte cywilizacyjnie bądź kulturowo rasy, które stanowią hermetyczne społeczności. Wiele z nich ma dostęp do zaawansowanej technologii.

Wysokie Ludy mają bardzo mocne współczynniki i ciekawe zdolności specjalne. Dlatego każdy z nich posiada jakaś wadę rasową, oraz otrzymują bardzo niewiele punktów Indywidualnych, wykorzystywanych przy wykończeniu postaci.

Gryfonie – Gryfonie przybyły do DrecarE w zamierzchłych czasach, podróżując na gwiezdnych barkach (statkach kosmicznych). Ponoć uciekały przed jakimś kataklizmem, który zniszczył ich rodzinną planetę. Nikt jednak nie wie już dokładnie, czym był on w istocie. Gryfonie są wysokimi humanoidami o ptasich rysach twarzy i stopach zakończonych szponami. Ich głowy porośnięte są piórami a oczy przypominają oczy ptaków (są całkowicie czarne). Jest to niezwykle szanowana rasa, z uwagi na jej wewnętrzną prawość i honor. Cechuje ją także zamiłowanie do historii i gromadzenia wiedzy. Gryfonie posiadają wiele sekretów technologicznych, zachowanych z przeszłości swego ludu. Należy do nich np technika wyrobu Oxu – niezwykle lekkiego i wytrzymałego stopu, z którego rasa ta robi broń i pancerze.

Ixari – Tajemnicza rasa z Lenji. Jedna z nielicznych pozostałości po Najstarszych. Gdy bowiem pradawne rasy zaczęły wymierać lub znikać, jej członkowie zdecydowali się na ryzykowny krok i poddali się kontrolowanemu procesowi mutacji. W efekcie zatrzymali proces wymierania, jednak za cenę picia krwi istot rozumnych. Jedynie bowiem energia życiowa zebrana w ich krwi może umożliwić im przeżycie. Ixari są wysocy, mają białą skórę, żółte lub czerwone oczy z pionowymi źrenicami, oraz kły. Z wierzchu ich dłoni wyrastają kościane ostrza, których rasa ta używa jako broni. Ponieważ, co jakiś czas muszą pić krew by zachować życie, inne rasy mają o nich niezbyt dobre mniemanie, zaś Nomadowie panicznie się ich boją.

Orta Vitra – Rasa ta stanowi coś na wzór policji międzywymiarowej, kontrolując pojawianie się bram do innych wymiarów i usuwając przemyt nielegalnej technologii, który mógłby zakłócić równowagę danego świata i spowodować katastrofę (coś takiego miało miejsce w momencie Otwarcia Wrót Pustki). Orta Vitra są wysocy, mają smagła skórę i kocie oczy. Ich społeczeństwo jest wysoko rozwinięte technologicznie i magicznie. Stanowi coś na wzór zakonu wojskowego, którego członkowie poświęcają się idei zachowania i utrzymania równowagi w różnych światach.

Sutu – nieśmiertelna rasa, która przeżyła wymieranie innych Najstarszych. Podobnie jak Ixari jest jedną z najstarszych ras. Jej członkowie nie są wysocy, mają szarą skórę i kościste ciało. Duże głowy i niesamowicie duże oczy w kolorze czerni, fioletu lub purpury. Przekleństwem Sutu jest fakt, iż kultura ich wpadła w okres przerażającej dekadencji, co spowodowane jest tym, iż każdy z nich, po przeżyciu 1000 lat zaczyna błyskawicznie nudzić się życiem i zmuszony jest do szukania wciąż nowych podniet. Sprawia to, iż młodzi sutu zwykle szybko opuszczają swe rodzinne wyspy i wolą mieszkać wśród innych ludów, dopóki i ich nie dopadnie czas. Jest to rasa rozwinięta technologicznie i magicznie. Ma jednak zła opinię wsród innych ludów z uwagi na trawiące ją szaleństwo.

Vilena – Rasa istot dwudysznych, związanych z wodą. Jej członkowie mają ciemną karnację i szczeliny skrzelowe na plecach. Na łokciach i kolanach pojawiają się u nich wypustki kostne, zaś włosy są grube i przypominają wodorosty. Vilena mogą nimi poruszać. Oczy tej rasy mają barwę wody (nie mają wyraźnej źrenicy ani tęczówki) i zmieniają kolor zależnie od nastroju. Poza tym Vilena cechuje kamienny wręcz spokój i brak mimiki, który irytuje lekko inne rasy. Z natury jednak jest to lud dość pokojowy, otwarty i zdolny do przystosowania się do wielu warunków. Dlatego też nie ma zbyt wielu wrogów. Jego członkowie tworzą hermetyczną społeczność opartą na bardzo złożonych więzach rodzinnych. Wykreowali także niezwykle rozwiniętą filozofię i kod kulturowy. Niemniej na zewnątrz jawią się dośc prostym ludem, żyją bowiem na barkach i tratwach, lub w małych miasteczkach, w sposób skromny i bliski naturze.


Alfabetyczny spis ras:

 1. AjArdczycy
 2. Alfry
 3. Ans’ar
 4. Elfy Górskie
 5. Elfy Leśne
 6. Elfy Żałobne
 7. Felidae: Cienie Księżyca
 8. Felidae: Myśliwi Nocy
 9. Felidae: Zwiadowcy Snów
 10. Gnomy
 11. Gryfonie
 12. Harpie
 13. Hei’llers
 14. Ixari
 15. Jeźdźcy Wichrów
 16. Koboldy
 17. Krasnoludy
 18. Lenja’kare
 19. Nardlens
 20. Nawki
 21. Nomadowie
 22. Orta Vitra
 23. Pradawni
 24. Sa
 25. Strażnicy
 26. Sutu
 27. Utra
 28. Vilena
 29. Wylkołki
28 odwiedzających teraz
0 gości, 28 bots, 0 członków
Cały czas: 155 o godz. 01-21-2022 02:02 pm
Najwięcej dzisiaj: 33 o godz. 02:49 am
Ten miesiąc: 43 o godz. 06-02-2022 08:03 am
Ten rok: 155 o godz. 01-21-2022 02:02 pm