Warning: Use of undefined constant RICHTEXT - assumed 'RICHTEXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ahola333/ftp/sibsi/wp-content/sp-resources/forum-plugins/syntax-highlighting/sp-syntax-plugin.php on line 182

Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Inspiracje | Forum ErroS

A A A

— Forum Scope —
Start typing a member's name above and it will auto-complete

— Match —

— Forum Options —

Min search length: 3 characters / Max search length: 84 characters

Lost password?
cmajasna
Poznawanie swego tworu
- Related Tags
RSS
Topic Rating: 0 (0 votes) 
Avatar
1
11 listopada 2015 - 20:09
0

Tworzenie postaci to nie tylko cyferki i kropeczki na karcie postaci. Niby oczywistość. Wiele różnych rzeczy składa się na nasze wyobrażone osobowości. Na przykład osobowości właśnie. Wiele z podręczników do wielu systemów podsuwa nam pomysły, jak taką osobowość ukształtować. Niekiedy jest to pomocne (mam na myśli metody z różnych systemów) a niekiedy wprowadza niepotrzebny chaos i nieporozumienia. Bez względu na wszystko jednak, niezaprzeczalnym zdaje się być, że aby osiągnąć pełnię radości z zabawy jaką RPG się jawi, potrzeba zaprojektować osobowość naszej postaci. I niniejszym pochwalić się pragnę systemem używanym przeze mnie. Nie twierdzę, że jest najlepszym z najlepszych. Po prostu najlepiej się sprawdza w moim przypadku. Nie jest również moim tworem, zaczerpnąłem go z ochdziesiątnastego numeru Magii i Miecza. I kiedy pierwszy raz go wypróbowałem, byłem naprawdę mocno zaskoczony, jak wielką uczyniło to różnicę w postrzeganiu przeze mnie mojej własnej postaci, że o samej zabawie nie wspomnę.

Do rzeczy więc. System projektowania osobowości o którym chcę napisać, dzieli się na dwie kategorie. Umysł i ciało. W obu z tych kategorii jest kilka pytań, na które należy sobie odpowiedzieć. Oczywiście odpowiedzi mają się tyczyć tworzonej przez nas postaci.

CIAŁO

1. Wygląd zewnętrzny.
- sprawa chyba oczywista, opisujemy tutaj najzwyczajniej w świecie ogólny wygląd zewnętrzny postaci, czyli wysoki, niski, łysy, gruby, postawny, drobny etc.
2. Koordynacja ruchowa
- tu chyba też nie trzeba zbyt wiele tłumaczyć, każdy chyba dostrzega różnicę w sposobie poruszania się dajmy na to Bruce'a Lee i Freddie'go Mercury, prawda?
3. Zapach
- tu opisujemy zapach. czy nasza postać używa pachnideł, czy naturalnie rozsiewa zapach truskawek, czy może zasługuje na ksywę "pacha", cokolwiek pasuje do naszej koncepcji i opisuje tytułowy zapach
4. Best food
- fastfood czy zupa mleczna? kawa czy herbata? piwo czy wino?
5. Mimika twarzy
- tutaj przytoczę przykład z MiM'a. ktoś kojarzy serial "przygody pana Michała"? Wołodyjowski miał tam bardzo charakterystyczny ruch wąsikiem. Nie mówię, że każda z naszych postaci musi mieć takie dziwne tiki, ale to fajny przykład. poza tym wpisujemy tu takie sprawy jak np, w jaki sposób nasza postać się uśmiecha (raczej trzyma zaciśnięte usta, czy może rozdziawia gębę od ucha do ucha), jaką minę robi gdy się dziwi, albo gdy jest zła, albo gdy się skupia, etc.

UMYSŁ

1. Sposób bycia
- rozwinięcie "postawy" z wampira maskarady. czyli w jaki sposób nasz bohater się zachowuje w kontaktach z innymi, czy jest miły, czy raczej denerwujący, dowcipny czy gburowaty, stanowczy czy uległy, get my point?
2. Sposób myślenia
- tu z kolei tak jakby rozwinięcie "natury" z wampira maskarady. chodzi o sposób w jaki postrzegamy rzeczywistość i jakimi ścieżkami podążają nasze myśli, w jaki sposób analizujemy otoczenie itd. to jest chyba najtrudniejszy punkt, bo wymaga przestawienia się z naszego własnego sposobu myślenia, niemniej jeden z najważniejszych
3. Pieniądze idą na...
- poważnie. co ma priorytet na twojej liście zakupów, nowy miecz lub zbroja, czy może lepszy koń, czy może ubrania odpowiednio fikuśne? prędzej kupisz sobie piwo, czy porządny obiad?
4. W co wierzę
- w Polskę wierzę 😛 nie chodzi tu tylko o religię. chodzi o jakiś osobisty system wartości. twój bohater wierzy w wolność czy porządek? w przyjaźń czy czysty interes? hmmm?
5. kodeks postępowania
- kodeks postępowania, po prostu. zbiór kilku "zawsze" i "nigdy", które w sposób ostateczny kreują nasze reakcje podczas sytuacji kiedy trzeba działać. albo co.
6. Co lubię, czego nie znoszę
- hehehe, coś jak lista którą zrobiłem w moim powitalnym poście na forum. też nie ma tu za wiele do tłumaczenia, bo w istocie chodzi o spis rzeczy które lubi i do których dąży nasza postać, jak i takich których nie znosi i unika
7. Zainteresowania
- szerokie pole do popisu. np, złodziej może interesować się nowymi technikami otwierania zamków, czy alpinistyką, ale równie dobrze może interesować się fizyką kwantową, cukiernictwem, piwowarstwem jak i damską modą. naprawdę wiele tu można umieścić.
8. O czym marzę
- oczywiście lista celów naszej postaci, ale nie należy się tylko do nich ograniczać. sami doskonale wiecie, że każdy ma jakieś swoje bardziej lub mniej skryte marzenia i uwierzcie mi na słowo, jeśli pozwolicie swemu bohaterowi także takie posiadać takowe, naprawdę wiele na tym zyska.
9. Preferencje seksualne
- i nie chodzi tylko o stwierdzenie homo-bi-hetero. punkt może wydawać się nieistotny i trywialny, ale podobnie jak każdy jeden z powyższych, "uzupełnia" naszego bohatera, czyniąc go bardziej prawdziwym, a naszą zabawę o wiele pełniejszą

Oto koniec mej listy. Od kiedy pierwszy raz ją wypróbowałem, nigdy nie robię postaci bez niej. Oczywiście świadom jestem, że wielu z was ma również jakieś sztuczki, by wasze alternatywne osobowości były prawdziwsze i pełniejsze. Z przyjemnością przeczytam jak to robicie. A może jakieś uwagi co do mojego? Może czegoś waszym zdaniem tu brakuje? Lub coś jest zbędne? Podzielcie się uwagami 😉

Forum Timezone: Europe/Warsaw
All RSS Show Stats

Administrators:
Sigil of Scream

Moderators:
Zin-Carla
Apsara

Top Posters:

Azag: 255

Hexer: 159

Voodoochild: 156

Newest Members:

Luna

Goblin

Czarny Wilk

Forum Stats:

Groups: 3

Forums: 73

Topics: 451

Posts: 2571

 

Member Stats:

Guest Posters: 1

Members: 23

Moderators: 2

Admins: 1

Most Users Ever Online: 89

Currently Online:
1 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Members Birthdays
Today: None
Upcoming: None
    
25 odwiedzających teraz
0 gości, 25 bots, 0 członków
Cały czas: 155 o godz. 01-21-2022 02:02 pm
Najwięcej dzisiaj: 30 o godz. 05:45 am
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-06-2022 10:06 pm
Ten rok: 155 o godz. 01-21-2022 02:02 pm