Warning: Use of undefined constant RICHTEXT - assumed 'RICHTEXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ahola333/ftp/sibsi/wp-content/sp-resources/forum-plugins/syntax-highlighting/sp-syntax-plugin.php on line 182

Estetyczny Radykalny Ruch Oporu Symbolistycznego

Różne i Podłużne | Forum ErroS

A A A

— Forum Scope —
Start typing a member's name above and it will auto-complete

— Match —

— Forum Options —

Min search length: 3 characters / Max search length: 84 characters

Lost password?
cmaciemna
Alchemiczne zapędy
- Related Tags
RSS
Topic Rating: 0 (0 votes) 
Avatar
Fobetor


Znawca
121 Posts
(Offline)
1
23 lipca 2016 - 14:05
0

Każdy potrzebuje czasem natchnienia a lepiej zrobić je samemu. Swoją droga to też pewnego rodzaju sztuka... dobrze wykonany trunek. Sam zaczynam raczkować (może nie jestem jedyny) i myślę, że warto się podszkolić.
Jak wykonać dobre wino, jest na to jakaś metoda kiedy zlewać przelewać ile cukru?
Np: mam butle 50l i od cholery jabłek papierówek, cydr bym chciał zrobić(bo przepadam za cydrem in-love_png )

Naleweczki; czy owoce/zioła tracą swój aromat gdy jest za dużo procent?
np. nalewka czosnkowa ile powinna mieć % faill_png
Z czego lepiej zrobić wino a z czego nalewkę?
Nalewki ziołowe ktoś robił może?

Pomysły, przepisy mile widziane. (zwłaszcza te które sami wykonywaliście i są sprawdzone)wink_png

Avatar
Fobetor


Znawca
121 Posts
(Offline)
2
7 sierpnia 2016 - 13:19
0

Drożdże; te małe robaczki co produkują alkohol bardzo mnie ciekawią.
Pytanka mam co do nich.
Można je samemu hodować, zachować na później? Jak się z nimi najlepiej obchodzić? Czy mogę je sam jakoś hodować i sprawiać, że będą się rozwijać?
Można przenosić je z butli do butli? Np: mam baniak który se jakoś działa od załóżmy paru miesięcy i chciałbym zrobić nowy nastaw w innym baniaku czy te drożdże można przenieść by też i tam pracowały?

Sam zauważyłem, że butla lepiej pracuje gdy ma ciepło.wink_png

Zapraszam do komentowania i podzielenia się swoją wiedzą.

Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
702 Posts
(Offline)
3
9 sierpnia 2016 - 12:59
0

Hej,
Ja robię nalewki ziołowe - a właściwie nastójki, bo tak się to nazywa. Jednakże z uwagi na to, iż moje przepisy są formułami, które opracowałem kilka lat, dzielę się nimi jedynie z wybranymi oso9bami. Tak więc nie jestem chętny by wyjawiać takie sekrety na forum. hidden_png

Co do stężenia alkocholu - nastawy robisz na 70% alkocholu (i tyle będzie mieć nalewka czosnkowa, bo jej się nie rozcieńcza - tak jak i kilku innych o działaniu leczniczym). Nie powinno się zalewać ziół spirytusem o wyższym procencie, ponieważ sprawia to, iż niektóre białka ścinają się i nie otrzymasz wtedy optymalnej ekstrakcji. Po okresie nastawu (który zwykle trwa miesiąc) zalewa się zioła jeszcze raz wodą (czasem gotuje) i trzyma przez tydzień. Następnie łączy się tynkturę i macerat razem i rozcieńcza.

Smakowe nastójki rozcieńcza się wodą, sokiem owocowym lub winem białym (czasem używam też wody kokosowej). Zwykle zaś miesznką kilku wymienionych składników. Następnie muszą stać przez jakiś czas w spokoju przez minimalnie 3 miesiące. W przypadku gdy rozcieńczaliśmy je winem powinny stać minimalnie 6 miesięcy. Oczywiście, im dłużej nalewka się przegryza tym lepiej. Jeśli chodzi o stężenie to jest ono zależne całkowicie od osobistych preferencji. Przyznam, że ja wolę trunki mocniejsze - około 40%. Wiele osób jednak woli słabsze, więc myślę, że musisz sobie po prostu sam dostosować procenty do swego podniebienia. wink_png

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Avatar
Fobetor


Znawca
121 Posts
(Offline)
4
28 sierpnia 2016 - 10:33
0

Będę o tym pamiętał, sam poczyniłem pewien prosty eksperyment którego mam nadzieje testerem będziesz w najbliższym czasie. W końcu niedługo się widzimy. wink_png

Avatar
Azag


Znawca
254 Posts
(Offline)
5
13 września 2017 - 18:09
0

A co powiecie o działaniu nalewki bursztynowej? Sam testuję taką na sobie od kilku dniu. Wywiera silny pozytywny efekt energetyczny kiedy się ją pije. Ofc przepis podaje, że należy dodawać kilka kropel do herbaty. Ja dodaję dobre kilkadziesiąt kropel do rooibosa. Btw rooibos bardzo dobrze komponuje się smakiem z tą nalewką. Natomiast co do innych efektów to cóż, ciężko mi na razie cokolwiek więcej powiedzieć ale ciekaw jestem opinii innych. Ktoś coś?

Avatar
Sigil of Scream
Geniusz
702 Posts
(Offline)
6
15 września 2017 - 13:39
0

Ja kiedyś robiłem, ale właściwie nic specjalnego z tego nie wynikło. Mam zresztą chyba wciąż gdzieś całą flaszkę tego specyfiku. Możliwe, że to wszystko dlatego, że sam nie zgrywam się zbytnio z energią bursztynu po prostu.

Niemniej, z tego co kojarzę Fobetor z tym sporo działał i nawet na spotkania ErroS ją woził, więc chyba najlepiej byłoby, gdyby się sam wypowiedział.

Zstąpiłem w dół, na Pola Strachu, by rozsiać tutaj swoją ciemność...

Avatar
Fobetor


Znawca
121 Posts
(Offline)
7
17 września 2017 - 19:42
0

O bursztynówce
Jest fajna do inchalacji. Smarujesz nalewke burszytnową na klatkę piersiową i na plecy. Działa rozgrzewająco i regeneracyjnie w chorobie.
Ponadto 3 Krople do herbaty każdego dnia sprawia że twój układ odpornościowy wmacnia się i trudniej zachorować. Sprawdzona metoda przetestowana przeze mnie i Voodochild.

Avatar
Azag


Znawca
254 Posts
(Offline)
8
26 września 2017 - 20:57
0

Ja kropel walę do herbaty 30 lekką ręką bo w te 3 coś nie za bardzo wierzę, niemniej jednak efekt energetyczny jest całkiem miły. A przynajmniej za pierwszy użyciem był jasny i wyraźny 😉 spróbuję z tym nacieraniem.

Co do twojego dawnego pytania odnośnie drożdży - lepiej jest kupić nowe i na drugą butlę użyć z nowego nastawu. Te już pracujące mogą ulec zanieczyszczeniu mikrobiologicznemu i stracić parametry. Tak też robią wszystkie browary i winiarnie, że w laboratorium trzymają kulturę mateczną i z niej zaszczepiają kolejne nastawy a nie przenoszą z jednej kadzi do drugiej 😉
Ma to sensy tym bardziej, że cena drożdży szlachetnych w sklepie jest niska i zwyczajnie też nie opłaca się hodować ich samemu. Chyba, że będziesz szczepił cały tanko-reaktor ale podejrzewam, że jeszcze się tak nie rozkręciłeś 😉

Forum Timezone: Europe/Warsaw
All RSS Show Stats

Administrators:
Sigil of Scream

Moderators:
Zin-Carla
Apsara

Top Posters:

Azag: 254

Voodoochild: 156

Rivers of Hel: 153

Newest Members:

Goblin

Czarny Wilk

Ruby_Lynx

Forum Stats:

Groups: 3

Forums: 73

Topics: 444

Posts: 2469

 

Member Stats:

Guest Posters: 0

Members: 23

Moderators: 2

Admins: 1

Most Users Ever Online: 89

Currently Online:
1 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Members Birthdays
Today: None
Upcoming: Sigil of Scream
    
19 odwiedzających teraz
1 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm
Najwięcej dzisiaj: 42 o godz. 02:13 am
Ten miesiąc: 44 o godz. 09-25-2021 05:51 am
Ten rok: 142 o godz. 07-01-2021 05:06 pm